Doktorlara Özel Web Sitesi Nasıl Dizayn Edilmeli

Web tasarımın temelinde dikkat edilmesi gereken kilit noktalardan birine değinmek istiyoruz; mobil uyumluluk. Web siteniz mobil uyumlu değilse ve mobil cihazlarda web versiyonundaki gibi iyi bir performans sergilemiyorsa (içerik ve görsel olarak) cep telefonlarından ya da tabletlerden size ulaşan potansiyel müşterilerinizi çoktan kaçırdınız demektir. İstatistiklerimize göre Google Adwords reklamlarından gelen müşterilerimizin %85’i web sitemizi mobil ekranlardan izlemekte. Bu veriden yola çıkarak mobil web sitesine sahip olmamızın ve içeriklerimizin doğru konumlandırılmasının ciddi önem teşkil ettiğidir.

Özel muayenehane ya da kliniklerin web sitelerini incelediğimizde hem mobil hem de web versiyonlarında ciddi sorunlar barındırdığını gördük. Modern olmayan ve çok eski tasarımlara sahip doktor siteleri iyi bir kullanıcı deneyimi oluşturamaz. Hastalık adıyla ya da isminizle size ulaşan internet kullanıcısına iyi bir araştırma deneyimi yaşatmalısınız. Özetle web sitenizin düzenli olarak güncellenmesi ve görseler, kendinize ya da operasyonlarınızı ait videolar ile desteklenmesi gerekmektedir.

Sosyal Medya’nın Önemi

İkinci bir önemli nokta sosyal medya… Sosyal medya hesaplarınızın da web sitenizle entegre yani her bir içeriğinizin sosyal medya kullanıcısının da erişebileceği ya da paylaşımda bulunabileceği şekilde doğru konumlandırması yapılarak oluşturulmalı. Nihayi potansiyel müşterinizin neticede son güncel ve kliniğiniz hakkında bilgileri web siteniz aracılığıyla alacağını unutmayın.

Web sitenize ulaşan hastalarınızın sizinle hızlı bir şekilde etkileşime geçmesi için “hızlı formlar” ya da “Şimdi Randevu Al” gibi hızlı aksiyon butonlarının doğru konumlandırmalarının da yapıldığından emin olmalısınız. Bu konuda profesyonel destek almanızı öneririz. Ek olarak kliniğinizin doğru adres bilgisi ve en geçerli güncel bilgileri barındıran bir içerik puanınızı arttıracaktır.

Hastalarınıza güven vermek istiyorsanız onlara diplomanızı göstermek yerine, yapmış olduğunuz işlerin fotoğraflarını paylaşarak yapabilirsiniz. Fotoğraf ya da videolarınızdaki samimiyet yeteneklerinizi üstün kılacaktır.

Sağlık Sektörüne Özel Dijital Pazarlama Hizmetimiz İçin

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp