Google Adwords Remarketing (Yeniden Pazarlama) Nasıl Yapılır?

Remarketing yapmak çok önemlidir, özellikle e-ticaret siteleri için satın almadan çıkan veya sepete eklemiş ama satın alma gerçekleştirmemiş olan kullanıcıları Google Analytics yardımıyla kolayca hedef kitlesi altında toplayıp bu kitleye özel reklamları oluşturabiliriz.  Yeniden Pazarlama reklamları sadece Google Adwords ile değil Facebook Pixel ile de yapılmaktadır. Remarketing reklamlarının maliyeti diğer reklam modellerine göre daha düşüktür.

Remarketing (Yeniden Pazarlama) Reklam Modelleri

  • Arama ağı reklamlarına yönelik olan
  • Video reklamları için remarketing
  • Müşteri listeleri yükleyerek remarketing yapmak.
  • Görsel Reklamlar ile Remarketing yapmak.

Müşteri Listeleri İle Remarketing

Web sitenizdeki formlardan vs. topladğınız mail veya telefon numaralarına ait kişileri GooGoogle Adwords ve Facebook reklam hesabınıza yükleyerek onlara özel reklam çıkmanıza olanak sağlanır. Adwords’te mail reklamlarınıda bu mail adreslerine gösterebilirsiniz. Ancak mail adreslerine görüntülü reklam yapma şansınız yoktur. Bu şekilde görüntülü reklam için Facebook kullanmalısınız.

Görsel Reklamlar ile Yeniden Pazarlama

Bu kategoride reklam oluşturmak için daha önce anlattığımız Google Analytics İle Hedef Kitle Oluşturma adlı konumuza bakmalısınız. Çünkü ihtiyacınıza göre kitle belirleyip ona göre remarketing çalışması yapılmalıdır. Sitenize gelen ziyaretçileri filitreleyeip hazırladığınız görsel tasarımları gösterip tekrar kazanım sağlamayı hedeflemelisiniz.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp