Sağlık Sektöründe Dijital Pazarlama Metodları

Gelişen teknoloji, hızlı yayılan mobil cihazlar alışkanlıklarımızı tümüyle değiştirdi. Artık gazeteleri internetten okuyor ve alış verişlerimizi yine bu kanal vasıtasıyla yapmaktayız. Bu değişimi fark eden kurumların interaktif pazarlamaya daha fazla eğildiklerini görüyoruz. Radyo – Televizyon, Gazete, Dergi, Bilboard v.b reklamlarının yerini artık Sosyal Medya ve Google Adwords Reklamları, E-Mail Marketing, Web Pazarlama araçlarına bırakmış durumda.

Web Sitelerini muhteşem pazarlama enstrümanları ile etkili bir şekilde kullanarak son tüketiciye ulaşabiliyor ve onlarla sağlıklı bir iletişim kurabiliyoruz. Kurduğumuz bu iletişimde karşımıza çıkan davranış analizlerini toplayarak bir sonraki pazarlama stratejilerimizde veya kampanyalarımızda daha yüksek verim almak adına kullanıyoruz.

Mobil Uyumlu Bir Web Sitesi Şart!

Bu konuda yüzlerce yazı yayınladık ve altını bir kez daha doldurmak istiyoruz. Eğer web siteniz mobil ekranlarda doğru görüntülenmeyecek olursa potansiyel müşterilerinize sağlıklı bir içerik sunmuş olmayacaksınız. Ziyaretçilerinizin %85’i web sitenizi mobil cihazlardan görüntüleceyecek. Bu konuda hem Google’ın bize sunmuş olduğu bilgilere hem de Google Adwords reklamlarımızdaki istatistiki bilgilere dayanarak söylüyoruz.

Google aramalarında mobil arama sonuç önceliği yazımızı buradan okumanızı tavsiye ederiz.

İçerik Pazarlaması

İçerik Kraldır! Web sitelerinizde hastalarınız için en doğru bilgileri sunmalı ve bunu düzenli bir hale getirmelisiniz. Peki bu ne demek? Paylaşımlarınızın içerisinde etkili ve konuyla ilgili görseler seçmeli, videolar ile desteklemelisiniz. Yazılarınızın SEO kurallarına uygun olarak düzenlemelisiniz.

Ayrıca sağlık sektörüne özel tüm hizmetlerimiz için linke tıklayınız.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

WhatsApp